Holly used to buy her breakfast everyday in kindergarten and first grade. For whatever reason, the bus ride would give her a bellyache, and if she ate here, it made her sick - once she threw up on the bus, and once in class. It ended up being a more pleasant experience for everyone if she ate there. I think they only charge $1.10, so it's pretty reasonable.
no subject